Gizlilik politikası

Ketojenikdiyeti.com Gizlilik Politikası

Bu sayfa; 26.04.2019 tarihinde Türkçe dili kullanılarak oluşturulmuştur.

Bu siteye erişim yaparak (Ketojenikdiyeti.com) Kullanım kılavuzu ve sorumluluk reddi beyanı‘nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu politika; web sitemize giriş yapan, abone olan ve kayıt olan tüm kullanıcıların: kayıt olurken bizlere vermiş olduğu bilgilerin nasıl ve ne için ve ne zaman kullanılacağını, hangi koşullarda yargı organlarına verilebileceğini, hangi koşullarda ve nerede saklanacağını belirtmektedir.

 • Hangi bilgilerinizi saklıyoruz?
  • Bu siteye giriş yaparak, abone olarak ve/veya kayıt olarak bizlere vereceğiniz isim, soy isim, yaş, mail adresi, adres ve diğer kayıt bilgileri, siteye erişim sağlayarak IP (Internet protokol adresi), IPGL (Internet protokol adresi geolokasyon) bilgilerinizi saklamaktayız.
 • Bu bilgileri neden saklıyoruz?
  • Yukarıda bahsi geçen bilgileri; kullanıcı girişlerini otomatik olarak gerçekleştirebileceğiniz modüllerde (Kullanıcı adı ve şifre), olası bir websitesi saldırı durumlarında yargı organlarına başvurabilmek adına (IP ve IPGL), kullanıcıların yapacağı yorum, haber ve diğer benzeri websitesine ait unsurlarda kullanabilmek adına (İsim, Soy isim, Mail adresi) saklıyoruz.
 • Bu bilgileri nerede saklıyoruz?
  • Kullanıcı bilgilerini; 7/24 yüksek seviyede antivirüs, ddos saldırısına karşı kendini otomatik erişime engelleyen kendi serverlarımızdaki veritabanımızda saklıyoruz. Bu veritabanını imtiyaz sahibi dahil kimse erişim sağlayamamaktadır. (Ddos saldırısı, server problemleri gibi durumlarda web yöneticisi bu veritabanına erişim hakkına sahiptir, ancak kullanıcı bilgilerine görüntülemeye sahip değildir).
 • Bu bilgileri kimlerle paylaşıyoruz?
  • Gizlilik politikasında bahsi geçen kullanıcı bilgilerini hiç bir kurum, kuruluş ve/veya kişiler ile paylaşmıyoruz. Anlaşmalar sonucunda ve/veya olası bir hukuki süreçte kullanılmak üzere sadece yetkili merci hukuk mahkemelerinde delil olarak kullanılabilmektedir. İş bu bilgilerin Hukuk Mahkemelerinde kullanılabilmesi için, mahkeme ve yetkili mercilerin yazılı beyannameleri gerekmektedir.
 • SSL seviyesinde güvenliği neden tercih etmiyoruz?
  • SSL seviyesinde güvenlik şuan websitemiz için gerekli değildir. Biz sadece haber yayını yapan, kredi kartı ve buna benzer bilgileri istemeyen bir websitesiyiz.
 • Google servisleri, reklamlar hakkında;
  • Bizler gelir modeli olarak Google Adsense programı kullanıyoruz. Websitemizin tek gelir kaynağı şuan için Google Adsense reklam modeli. Bunun haricinde her hangi bir reklam modeli şuan kullanmıyoruz. Google Adsense hakkında daha detaylı bilgiye; google.com/adsense adresinden ulaşabilirsiniz. Websitemizde Google Adsense reklamları çeşitli bölgelerde kullanılmaktadır ancak bu reklamlardan sorumlu sadece Google.com’dur.

Gizlilik politikasına dair sormak istediğiniz her hangi bir sorunuz varsa; lütfen bilgi@ketojenikdiyeti.com adresi ile iletişime geçiniz.

Kullanıcı politikasına ulaşmak için lütfen bu bağlantıyı kullanınız.